CHP ve Kılıçdaroğlu’nu ‘ince’den korku sardı! Ayağına kadar gidecek

ltılı Masa’daki adaylık krizini sarsıntılarla aşan CHP’de şimdi de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce korkusu yaşanıyor. CHP yönetimi tarafından yaptırılan anketlerde Memleket Partisinin oy oranının tahmin edilenin üzerinde çıktığı iddia edilirken, özellikle İnce’nin sosyal medyada muhalif gençlerin ilgisini üzerine toplamasının endişe oluşturduğu kaydediliyor. CHP içinde İnce’nin oyları bölme endişesinin yaşanmasına neden olduğu kaydedildi.

KILIÇDAROĞLU MUHARREM İNCE’NİN AYAĞINA GİDECEK

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Memleket Partisine ziyarette bulunmaya hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu “Diğer partiler gibi Memleket Partisine de gideceğim. Arkadaşlarımız ziyaret için başvuracaklar. Uygun görürlerse, belirlenen tarihte gitmek istiyorum” dedi. Başkent kulislerinde Kılıçdaroğlu’nun İnce’den adaylıktan vazgeçmesini isteyeceği, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya bakanlık teklifinde bulunabileceği ifade ediliyor.

AYDIN: ÇEKİLİRSE TARİHTEKİ YERİNİ ALIR
Öte yandan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da İnce’nin adaylıktan çekilmesi gerektiğini söyledi. Aydın, “Bugün ilk etapta bir dalgalanmaya dayalı olan biraz oy artışlarını dikkate alarak adaylıkta ısrar etmek, zaman içerisinde ısrar eden kişi için bana göre bir yenilgiye dönüşebilir” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir