Erdoğan ve Bahçeli görüştü

ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı olarak gerçekleşen kabul yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kulislere yansıyan bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi programında yer almayan sürpriz görüşmenin gündeminde, deprem ve sel afetlerinden sonra yapılan çalışmalar ile 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik hazırlıklar vardı. Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi, seçim takvimiyle ilgili iki önemli tarihten önce gerçekleşmiş oldu. Siyasi partilere ittifak protokollerini YSK’ya sunmaları için tanınan süre 24 Mart cuma günü, yine siyasi partilerin Cumhurbaşkanlığı adayı başvurusu yapmaları için tanınan süre 23 Mart perşembe günü doluyor.

4.buluşma

Beştepe’de dün yapılan zirve, Erdoğan ve Bahçeli arasında 2023 yılında yapılan 4. görüşme olarak kayıtlara geçti. İki lider, son olarak seçim kararının alındığı 10 Mart Cuma gününden önce bir araya gelmişti. Erdoğan ve Bahçeli, 8 Mart’ta ve 16 Şubat’ta da görüşmüştü.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın mensuplarının soruları üzerine “Sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın Devlet Bahçeli görüşmesi sürpriz değil. Daha da sık görüşecekler çünkü seçim sürecinde istişare edilmesi gereken pek çok konu oluyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir