İstanbul Finans Merkezi açılışa hazırlanıyor

AA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ataşehir ziyaretinde İstanbul Finans Merkezi’nin (IFC) açılışının Fikirtepe ile aynı gün yapılacağını duyurmuştu.

Hazırlıklar sürüyor

Bakan Kurum’un açılışının yapılacağını duyurduğu İstanbul Finans Merkezi’nde, hazırlıklar sürüyor. 17 Nisan’da açılışının yapılacağını merkez havadan görüntülendi.

IFC

Etkin bir finansal hizmetler ekosistemi sağlamak amacıyla kurulan İstanbul Finans Merkezi, kısa vadede bölgesel, orta vadede küresel bir merkez haline gelerek Türkiye ekonomisine ve uluslararası yatırımcılara büyüme sağlamayı hedefliyor.

Finans kuruluşlarının buluşma noktası olacak

IFC, kamu ve özel sektör bankaları, varlık yönetim şirketleri, aracı kurumlar, sigorta şirketleri, profesyonel hizmet şirketleri ile Türk ve uluslararası finans kuruluşlarını bir araya getirecek.

TCMB’nin yeni adresi olacak

Türk ve uluslararası işletme ve yatırımcılarla yakın iş birliğinin merkezi haline gelecek olan IFC projesinde; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ofisleri yer alıyor.

Gözden Kaçmasın Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi için tarih verdi Haberin Detayları

Dev tesis

IFC; 1,4 milyon metrekarelik ofis alanı, 100 bin metrekarelik bir alışveriş merkezi, 2 bin 100 kişi kapasiteli bir kongre merkezi, 30 bin metrekarelik 5 yıldızlı bir otel ve 26 bin araçlık bir otopark içerecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir