‘Milliyetçi’ Sinan Oğan, HDP’li Demirtaş’ı böyle övmüş

  • HABER7

2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak yarışacak 4’üncü isim olan Sinan Oğan’ın MHP milletvekilli yaptığı dönemde parti politikasına aykırı olarak HDP’li Selahattin Demirtaş’ı övdüğü kaydedildi. Günümüzde, “Biz Türk Milliyetçileri ve Atatürkçüleri adaysız bırakmamak için girdik. Ben Atatürkçüyüm ben Türk Milliyetçisiyim diyen herkesin toplanacağı bir çatı yapı oldu Ata İttifakı” diyen Oğan, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceklerini söyleyen, PKK’yı terör örgütü olarak görmediklerini belirten eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için kazanım olduğunu söylediği bildirildi.

MHP’DEN BU YÜZDEN İHRAÇ EDİLMİŞ

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, “MHP’den nasıl ve neden ihraç edildi, sorusunun yanıtlarından sadece bir tanesi…” notuyla paylaştığı gazete kupürleriyle Sinan Oğan’ın, HDP’li Demirtaş’la ilgili söylemlerini hatırlattı.

DEMİRTAŞ VE HDP SÖZLERİ: TÜRKİYE İÇİN KAZANIM!

Oğan’ın, 2014 seçimleri öncesinde Demirtaş hakkında, “Bu seçim, Selahattin Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır” sözlerini sarf ettiği belirtildi.

Sinan Oğan’ın Demirtaş lehine söylemleri, 30 Temmuz 2016’da Sözcü gazetesinde “MHP’li vekilden Demirtaş’a övgü”, Posta gazetesinde “MHP’den Demirtaş’a şaşırtan övgü” başlıklarıyla yayınlandığı kaydedildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir