Oda kavgasının arka planı: Sen misin Özgür Özel’i destekleyen

Ankara kulislerinde eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de özel kalem müdürü olarak görev yapan, 37 yıllık yol arkadaşı Şükran Kütükçü’nün Meclis’teki odasının 15 kadar polis eşliğinde boşaltıldığı haberi yayıldı.

Odatv’nin ulaştığı TBMM Genel Sekreterliği yetkilileri söz konusu odanın tahsisiyle ilgili yazışmalar yapıldığını fakat polis zoruyla boşaltma durumunun yaşanmadığını söyledi.

Şükran Kütükçü, 1986 yılından beri Kılıçdaroğlu’nun yanında adeta bir “sır küpü” olarak değerlendiriliyordu. CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Özgür Özel’in göreve gelmesi sonrasında Şükran Kütükçü, Meclis’te Özgür Özel’in “protokol müdürü” olarak görev aldı.

CHP 18. Olağanüstü Kurultayı sürecinde, 37 yıllık yol arkadaşı Kemal Kılıçdaroğlu yerine “değişimci” Özgür Özel’i destekleyen Kütükçü, “Grup Protokol Müdürü” unvanıyla CHP grubuna ayrılan idare amiri odasına yerleşti. Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP TBMM İdare Amiri Uğur Bayraktutan ise Şükran Kütükçü’den odayı boşaltmasını istedi. Kütükçü bu isteği reddederek odayı boşaltmadı. Bunun üzerine TBMM Genel Sekreterliği’nin devreye girerek, dün akşam polisler eşliğinde odayı boşaltarak Bayraktutan’ın danışmanlarına teslim ettiği ve Meclis kadrosunda görev yapan Şükran Kütükçü hakkında da disiplin soruşturması başlatıldığı duyuldu.

TBMM Genel Sekreterliği yetkilileri, söz konusu odanın tahsisiyle ilgili Şükran Kütükçü ve Uğur Bayraktutan ile yazışmalar yapıldığını doğrularken polis zoruyla boşaltma durumunun ise yaşanmadığını bildirdi.

ŞÜKRAN KÜTÜKÇÜ KİMDİR
Aslen Çankırılı olan Şükran Kütükçü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maliye Bakanlığı’ndaki göreviyle başlayan süreçte sırasıyla Bağkur Genel Müdürü Özel Kalem Müdürü, SSK Genel Müdürü Özel Kalem Müdürü sonrasında CHP liderinin İstanbul Milletvekilliği sırasında danışmanı, CHP Grup Başkanvekilliği sırasında danışmanı, son olarak da 2010 yılından bu yana CHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürlüğü ve Genel Başkan Danışmanı olarak görev yapıyordu.

Sinan Acıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir